Podręczniki

Nowoczesna nauka za pomocą serii podręczników “Odkryć fizykę”

Efektywna edukacja zależy w dużej mierze od nauczycieli. Powinni prowadzić ciekawe lekcje w szkołach i przekazywać wiadomości nawiązując do codziennego życia uczniów. Dzięki temu informacje będą bardziej zrozumiałe dla młodych ludzi wkraczających powoli w dorosłe życie. Nie mniej ważne jest wykorzystanie atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Doskonałą propozycją dla uczniów szkół ponadpodstawowych są podręczniki oferowane przez wydawnictwo Nowa Era.

Skuteczna nauka w małych porcjach

Wśród najważniejszych zasad skutecznej nauki często wymienia się regularne powtarzanie wiadomości, które powinny być podawane w małych częściach. Duże ilości materiału zniechęcają do edukacji, a opóźnienia i braki będą powodowały brak zrozumienia kolejnych informacji. Dlatego podręczniki szkolne powinny prezentować krótkie tematy, które mogą być omówione na pojedynczej godzinie lekcyjnej.

Szybkie zapamiętywanie informacji

Taką książką jest podręcznik “Odkryć fizykę 1” opracowany przez Marcina Brauna i Weronikę Śliwę. Autorzy operują prostym językiem oraz wielu miejscach odwołują do czynności wykonywanych w życiu codziennym. Stanowi to duże ułatwienie zarówno dla uczniów, jak i pedagogów podczas prowadzenia zajęć. Nauka nie będzie nadmiernie obciążać umysłu i materiał będzie mógł być przyswojony w krótszym czasie.

Inspirujące eksperymenty fizyczne

Wiadomości poznawane w szkołach powinny być regularnie powtarzane. Dlatego podręczniki firmy Nowa Era w wielu działach zawierają przypomnienie wiadomości z poprzednich lat nauki, a dopiero w następnej kolejności wprowadzają nowe zagadnienia. W książce dotyczącej fizyki autorzy skupiają się na problematyce planowania i przeprowadzania eksperymentów. Sugerują wykorzystanie przedmiotów wykorzystywanych w domu lub oprogramowania, które można uruchomić na domowym komputerze.

Różny poziom trudności ćwiczeń

Podręczniki wydawnictwo Nowa Era pozwalają też na doskonalenie umiejętności obliczeniowych uczniów. Zawierają zadania o zróżnicowanym poziomie trudności, niektóre wraz z gotowymi rozwiązaniami oraz szczegółowym objaśnieniem metod uzyskiwania pozytywnych rezultatów. Dzięki tym ułatwieniem nauka w szkole nie musi być nudna, a dodatkowo młodzi ludzie mogą sprawdzać swój bieżący poziom wiedzy bez pomocy nauczyciela. Dlatego podręczniki tak jak seria “Odkryć fizykę” są nie tylko pozytywnie oceniane przez specjalistów, ale także chętnie używane przez uczniów.